FK Turnov

Generálka., So 02.03 00:00

FK Hořovicko

Polovina sezony odehrána, jak se hráčům Štěchovic v ČFL dařilo?

Porci sedmnácti zápasů a tím pádem zimní přestávku nyní mají všechny týmy FORTUNA ČFL. Podzimní část sezony 2018/19 však pro mužstvo Štěchovic nebyla tak radostná, jako třeba ta jarní minulé sezony. Čtrnácté místo, s celkovým ziskem jednadvaceti bodů, rozhodně nebylo předsezonním cílem mužstva trenéra Zbyňka Busty. Avšak situace až tak vážná není, kvůli reorganizaci soutěže sestupuje v této sezoně pouze jeden tým.

Velké překvapení se zrodilo v tabulce týmových střelců. Gólově se prosadilo devět hráčů, nejproduktivnějším byl v tomto ohledu Martin Novák, posila z Hvozdnice, která v průběhu sezony oslavila teprve osmnácté narozeniny, se šesti góly. Nejlepší střelec minulé sezony, Lukáš Batka, se trefil pětkrát.

Prvenství v počtu přihrávek si udržel Jakub Košata, který asistoval u pěti gólů. Druhá pozice patří se čtyřmi Ladislavu Volešákovi, který k nim přidal stejný počet gólů a s osmi kanadskými se dělí o prvenství v produktivitě s Batkou. Vše při starém zůstalo i v počtu karet, nejvíce žlutých karet inkasoval Tomáš Pavlík (5). Červené karty mužstvo inkasovalo dvě, předčasně skončil zápas pro Filipa Bustu a Lukáše Jakobovského.

Negativní skóre má mužstvo v obou poločasech. V prvním poločase bylo k vidění 19 gólů, ve druhém poločase 31 gólů. Nejvíce se hráčům dařilo v závěrech zápasů, když od 75. minuty do konce zápasu vstřelili šest gólů. Naopak nejhorší byl čas mezi 46. – 60 a 61. – 75. minutou, kdy se shodně inkasovalo po šesti gólech.