TJ Štěchovice
TJ Jiskra Domažlice

15. kolo, So 16.11 10:15

TJ Štěchovice 0
TJ Jiskra Domažlice3

TJ Štěchovice

14. kolo, So 09.11 10:15

FK Loko Vltavín1
TJ Štěchovice 0

FK Admira Praha

13. kolo, Ne 03.11 14:00

TJ Štěchovice 1
FK Admira Praha0PP

TJ Štěchovice

12. kolo, Ne 27.10 14:30

SK Rakovník1
TJ Štěchovice 6

SK Slavia Praha B

11. kolo, So 19.10 11:00

TJ Štěchovice 1
SK Slavia Praha B3

TJ Štěchovice

10. kolo, Pá 11.10 17:30

FC Písek1
TJ Štěchovice 0

AC Sparta Praha B

9. kolo, Ne 06.10 16:00

TJ Štěchovice 0
AC Sparta Praha B3

TJ Štěchovice

8. kolo, Ne 29.09 10:30

FC Viktoria Plzeň B0
TJ Štěchovice 2

TJ Štěchovice

7. kolo, Ne 22.09 13:30

FC MAS Táborsko3
TJ Štěchovice 2

FK Motorlet Praha

6. kolo, Ne 15.09 16:30

TJ Štěchovice 3
FK Motorlet Praha1

TJ Štěchovice

Příprava., So 18.01 14:00

TJ Tatran Sedlčany
TJ Štěchovice

TJ Štěchovice

Příprava., So 25.01 14:00

FK Hořovicko
TJ Štěchovice

TJ Štěchovice

Příprava., So 01.02 13:30

SK Slavia Praha U19
TJ Štěchovice

TJ Štěchovice

Příprava., So 08.02 15:00

FC S&B Vlašim
TJ Štěchovice

TJ Štěchovice

Příprava., So 15.02 10:00

SK Český Brod
TJ Štěchovice

TJ Štěchovice

Příprava., So 22.02 00:00


TJ Štěchovice

TJ Štěchovice

Příprava., So 29.02 00:00

SK Benátky n. Jizerou
TJ Štěchovice

Rozhovor s posilami: Dominik Grégr a Jiří Michalec

Rozhovor s posilami: Dominik Grégr a Jiří Michalec

Během letního přestupového období do Štěchovic zamířili také gólman Dominik Grégr, který přišel z divizího Hořovicka a záložník Jiří Michalec, který s Vyšehradem v minulé sezoně opanoval ČFL, ale druhou ligu si v jeho dresu nezahrál. Oba se ovšem fanouškům v ČFL neukázali. Gólman Grégr odchytal pouze pohárový zápas se Sokolovem, další zápasy zapsal v béčku. Záložník Michalec se ke konci přípravy zranil a neodehrál ani minutu.

Rozhovor s Dominikem Grégrem (brankář, 21 let) 

Oproti svým spoluhráčům jsi začínal na severu Čech. V jakém klubu jsi odstartoval svou kariéru a jakými dalšími kluby jsi dále na severu prošel?

Svou fotbalovou kariéru, pokud se to tak dá nazvat, jsem odstartoval, jako malý chlapec ve Strážném, kde jsem dlouho žil ale za místní klub nic neodehrál, protože nemá mládež, a tak přišel takřka okamžitý přestup do Vrchlabí, kde jsem pár let strávil.  

Kdo Tě k fotbalu přivedl? Jaké další aktivity kromě něj ještě provozuješ?

K fotbalu mě přivedl asi jako většinu z nás můj táta a částečně i děda, oba bývalí fotbalisti i když táta ještě do dnes ¨běhᨠpo fotbalových trávnících.

Kromě fotbalu se samozřejmě věnuju vysoké škole ekonomické, kde studuju marketing a částečně, jak to zrovna vyjde, chodím i do práce. A jinak se snažím občas zapojit nějaké to posilování nebo cvičení.

Následoval trvalý přestup do Prahy, ale v Dukle ses příliš dlouho nezdržel a zamířil do Motorletu. Jaký byl důvod tohoto přestupu?

V té době jsem chodil do třetí třídy, Julisku jsem měl přes celou Prahu, všechno pro mě v Praze bylo nové, snažil jsem si zvyknout a potřeboval jsem něco blíže bydlišti protože jsem se na tréninky musel dopravovat sám a na Duklu to trvalo necelou hodinu tam a večer zpět ještě déle, což pro mě v té době nebylo adekvátní, proto právě Motorlet, který jsem měl pár minut, a ještě na tom v té době byl s mládeží lépe.  

V dresu Motorletu jsi naopak vydržel velmi dlouhou dobu, jakými kategoriemi jsi prošel a jaké to bylo angažmá?

Tak v Motorletu jsem prošel snad celou mládeží až do mužů, s jednou mezizastávkou ve Slávii, z které jsem se zas na Motorlet po čase vrátil.  

Angažmá v Motorlet bych hodnotil velmi kladně, měl jsem docela i štěstí na trenéry, se všemi jsem vycházel a s jedním asi až tak dobře, že si mě poměrně v nízkém věku vzal k diviznímu A mužstvu, což pro mě byla pocta a určitě mi to hodně pomohlo v mém fotbalovém růstu.

V minulé sezoně sis zachytal za divizní Hořovicko, jaký byl tedy v roce 2019 důvod ke změně působiště ve vyšší soutěži? Chtěl jsi do lepší soutěže a nadále se zlepšovat?

V Hořovicku jsem byl spokojený, dali mi zde šanci chytat divizi pravidelně a nebyl důvod ke změnám. Ale ke konci sezóny se přestalo dařit, došlo k odvolání trenéra, nastaly nějaká změny a začal jsem cítit, že by mi ta změna možná prospěla.  

I když jsem si to dlouho přál, tak jsem nečekal, že by se mohla objevit příležitost zkusit to v ČFL, ale stalo se tak a nebylo o čem přemýšlet, okamžitě jsem řekl ano, chci to zkusit a s vidinou samozřejmě vyšší kvality hráčů, tréninků, soutěže a s možným potencionálem se zlepšovat a nadále rozvíjet jsem nastoupil do přípravy ve které to díky určitým faktorům vyšlo, a tak jsem zde, šťastný a spokojený.  

Jak ses dozvěděl o zájmu Štěchovic a jak těžké bylo dohodnutí tohoto angažmá?

Trenér, který nás měl v Hořovicku (shodou okolností ten samý, který si mě vzal na Motorletu do mužů) se nabídl, že mi pomůže, když budu chtít někam přestoupit. Ani nevím, jak se to stalo ale nejspíše zvedl telefon a zeptal se na aktuální situaci tady ve Štěchovicích a za pár hodin už jsem domlouval s panem Karlem Holeštou, jestli to chci zkusit a kdy a v kolik začíná letní příprava. Takd domluvit to nejspíše nebylo tak těžké, jako se do týmu opravdu probojovat a zapracovat, na čem stále pracuji.  

Jak jsi v klubu spokojený? Na podzim jsi zatím odchytal, kromě zápasů za béčko, pouze zápas se Sokolovem.

V klubu jsem nadmíru spokojený, nemohl jsem si přát víc. Kabina je super, nemluvě o osobnostech, které v ní sedí. Řekl bych, že máme dobře namíchaný tým, tím myslím, že je dobře propojená zkušenost s mládím, proto to tady asi tak skvěle funguje a třetí liga se tu hraje pravidelně.  

Co se týče těch odchytaných zápasů, tak takhle to u golmanů někdy bývá, jsem na to zvyklý, je to náš úděl. Nebudu lhát, že mě to nemrzí, chtěl jsem si aspoň pár zápasů zachytat, s takovým cílem jsem sem taky šel ale někdy vše nedopadne, jak chceme. Trenér se rozhodl, že mi šanci dá v poháru, za což jsem obrovsky vděčný protože taková zkušenost je skvělá a už mi ji nikdo neodpáře ale v soutěži ta šance bohužel nepřišla, s tím se ovšem nic nenadělá. Je jen na mně, jak se k tomu postavím. Věřím, že když budu nadále pracovat a zůstanu trpělivý, konečně se mezi třemi tyčemi v soutěžním utkání objevím.  

Konec sezony je za dveřmi, jak bys ohodnotil podzim z pohledu hráče?

Nevím, jestli mi úplně přísluší to hodnotit, ale řekl bych, že podzimní část sezóny dopadla vcelku docela dobře. Samozřejmě na tom Štěchovice v jiných sezónách už byli po první části i lépe, ovšem to nemění nic na faktu, že bych tuto polovinu sezóny označil za vydařenou. Měli jsme skvělý začátek, možná trošku slabší nebo horší konec, než jsme si představovali ale tak to je, jednou jste nahoře, jednou jste dole. Nicméně jsem přesvědčen, že se to zas v dobré obrátí a s kvalitou, jakou v týmu máme poputujeme tabulkou v nadcházející polovině sezóny už jen vzhůru.  

 

Rozhovor s Jiřím Michalcem (záložník, 24 let)

Ve tvé kariéře figuruje celkem velký počet klubů. Svou kariéru jsi zahájil v klubu FK Táborsko, v jakých kategoriích sis zde zahrál a jaký máš k tomuto klubu vztah? Jaký je rozdíl mezi FK Táborsko a FC MAS Táborsko, kam jsi později zamířil?

Ano, začínal jsem v Táboře, tenkrát to byl ještě FK Tábor. Až poté, co jsem se vrátil, po 5 letech z Příbrami vzniklo FC MAS Táborsko (spojením dvou klubů). Prošel jsem zde mládeží od přípravky až po mladší žáky. Když jsem se vrátil z Příbrami, působil jsem ještě půl roku v juniorce a B – týmu, který následně postoupil do ČFL. Nakoukl jsem i do A –týmu a připsal si 1. start ve FNL.  

Abych byl upřímný, měl jsem kladný vztah k FK Tábor, po návratu do Táborska už jsem se necítil, tak konfortně. Proto jsem hledal možnost zkusit šanci někde jinde. Momentálně se tam spoustu věcí (lidí) změnilo, už to nevnímám tak intenzivně.  

Kdo Tě k fotbalu přivedl a jaké další aktivity provozuješ?

Táta, je to asi očekávaná odpověď. U nás v rodině je to prostě tradice a za to jsem mu moc vděčný. Dále mě baví fitness a různé kruhové tréninky, plavání, tenis.  

Mezi těmito přestupy sis zahrál na hostování v Bohemians 1905 či Příbrami, jaká to pro Tebe byla angažmá?

V Bohemce jsem byl ještě příliš mladý, na jednu stranu mi to hodně dalo, ale nebylo to úplně ideální, jelikož jsem byl ještě na základní škole v Táboře a skloubit to s tréninky v Praze, nebylo reálné. Proto jsem trénoval doma a v Bohemce jsem chodil pouze na 2 tréninky v týdnu + zápas. Příbram pro mě byla velká škola, šel jsem tam kvůli fotbalu i na střední, bylo to pro mě nahoru a dolu, vyměnil jsem tam hodně trenérů a né s každým jsem si sednul, ale tak to ve fotbale bývá. Určitě toho nelituji a mám zde pořád spoustu dobrých přátel.  

Později jsi zamířil do Liberce, do jaké kategorie a jaké to pro Tebe byly dva roky?

Na Liberec vzpomínám hrozně rád, začal jsem přípravu s juniorkou a po 2 týdnech projevili zájem. Bohužel týden před sezónou jsem si udělal tříslo a po odmaroděné půl sezóně jsem se vrátil do přípravy opět s juniorkou, zbývaly 2 týdny do mistráku a já si zlomil kotník a přetrhal vazy. Dohromady jsem tedy byl rok mimo fotbal, vrátil jsem se opět do juniorky a postupně začal trénovat s A – týmem, pod Jindřichem Trpišovským. Vše se vyvýjelo skvěle, dařilo se mi a vypadalo to nadějně. Bohužel pak celý realizační tým odešel do Slavie a přišel nový trenér, i s novými hráči. Přes to všechno jsem vděčný za tuto možnost, která se mi naskytla. Vzpomínky mám především pozitivní.  

Následovala pak dvě angažmá v ČFL. Bylo pro Tebe osobně vydařenější to v Brozanech, nebo na Vyšehradě, se kterým jste tuto soutěž vyhráli?

Těžká otázka, ale co se mého herního projevu týče, tak to byly Brozany, ale po půl sezóně jsem věděl, že potřebuji změnu. Vyšehrad mi tu možnost umožnil, to jak se nakonec vyvýjela následující půl sezóna, už tak skvělé pro mě nebylo. Zpětně si možná trochu vyčítám, že jsem byl naivní, ale to je fotbal, člověk nikdy nemůže vědět, jak to bude vypadat.  

Po postupu Vyšehradu jsi ovšem zamířil do Štěchovic, fanoušci měli možnost Tě sledovat v přípravě, ale poté od zápasu s Chlumcem jsi na seznamu zraněných. Jsi rád, že o Tebe měl klub zájem i přes to, že jsi chyběl celý podzim?

Na Vyšehradu jsem skončil a byl jsem 3 týdny bez angažmá, než se naskytla možnost jít do Štěchovic. Přípravu jsem si užil, ale to bych asi nebyl já, kdyby se mi něco před prvním mistrákem nestalo. Trenér o mě projevil zájem ještě před zraněním a toho jsem si moc vážil a chtěl jsem to vrátit nejen jemu, ale celému klubu výkony na hřišti. I přes to, že jsem celou dosavadní sezónu mimo, mám nějaké nabídky, ale jak z fotbalového, tak především z lidského hlediska žádnou nepřijmu a pokusím se odevzdat maximum v následující části soutěže.

Kdy Tě opět uvidíme na hřišti?

Pokud mi to zdraví umožní, tak chci začít přípravu v následujícím roce. Prognózy od doktorů nebyly úplně ideální, ale já nejsem člověk, co by se vzdával, takže se dám do pořádku a pevně věřím, že se mi už zranění budou vyhýbat obloukem. Fotbal mi moc chybí.

Tabulka

1. FC MAS Táborsko 15 40:12 38
2. AC Sparta Praha B 15 35:12 36
3. FC Písek 15 21:15 29
4. FC Viktoria Plzeň B 15 23:16 28
5. FK Králův Dvůr 15 26:20 28
6. FK Loko Vltavín 15 24:25 26
7. SK Slavia Praha B 15 37:26 24
8. FK Motorlet Praha 15 21:21 24
9. TJ Jiskra Domažlice 15 30:26 22
10. TJ Štěchovice 15 22:25 19
11. FK Admira Praha 15 21:27 19
12. 1.FK Příbram B 15 21:22 16
13. SK Benešov 15 21:29 16
14. Sokol Hostouň 15 16:30 14
15. FC Slavia Karlovy Vary 15 19:35 14
16. SK Rakovník 15 11:47 7

Kompletní tabulka

Autodoprava VLK Generali Stava Vadium Zemní práce FABIÁN FEMAT Autocentrum Penalty Povltavská Realitní VěciNaFotbal
Energo Zbraslav
Steilmann Fortuna Zemní práce NEUŽIL Colpos Zelos Miloš Žatečka Půjčovna nářadí Slapy Voda, topení, plyn Rožníček Stavebniny Soutok R-ELZA elektromontáže Palivové dřevo Štěchovice Pila Měchenice M2 EOB Restaurace „U Vrňáků“
Tabák-nápoje Adámek
fotbalservis Městys Štěchovice Cukrárna H+H Elektrostyl E-ON
Adidas
Tejpy

Počet návštěv: 282940
Posledních 30 dnů: 2175 | Posledních 7 dnů: 394 | Poslední den: 70

© 2019 TJ Štěchovice | Všechna práva vyhrazena |
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne